25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » здравствени работници
Македонија

Филипче: Продолжувам да работам во интерес на пациентите и здравствените работници

M T
Ми беше чест и задоволство во изминатите 4 години да ви служам. Заедно поминавме многу во историски најтешкиот период за македонското здравство. Поддршката која ја...
ТОП ВЕСТИ

Заев додели 8500 признанија на здравствените работници

M T
Интегрално обраќање на ПВРСМ Зоран Заев на настан по повод врачувањето на признанијата за здравствените работници: Почитуван министер за здравство др. Венко Филипче, Почитувани директори...
КоронавирусСвет

Здравствените работници во Франција од денеска мора да се вакцинираат

M T
Француската влада се соочува со отпор од десетици илјади здравствени работници кои се противат на новата мерка за задолжителна вакцинација. Болничкиот персонал, возачите на возилата...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: СДСМ се грижи за здравствените работници, ВМРО-ДПМНЕ ги нарекува ,,убијци”

M T
Соопштение на СДСМ: СДСМ со самото доаѓање на власт постојано покажува и докажува дека вистински се грижи за здравствените работници. Како одговорна партија останавме доследни...