27.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : здравствени работници

Коронавирус Свет

Здравствените работници во Франција од денеска мора да се вакцинираат

M T
Француската влада се соочува со отпор од десетици илјади здравствени работници кои се противат на новата мерка за задолжителна вакцинација. Болничкиот персонал, возачите на возилата...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: СДСМ се грижи за здравствените работници, ВМРО-ДПМНЕ ги нарекува ,,убијци”

M T
Соопштение на СДСМ: СДСМ со самото доаѓање на власт постојано покажува и докажува дека вистински се грижи за здравствените работници. Како одговорна партија останавме доследни...