Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » торта
CentarКујната од CentarНаправи Сам

Оваа чоколадна торта од само 5 состојки е готова за неколку минути

M T
Користете го омилениот намаз од лешник за да подготвите едноставна торта со само пет состојки, кој оди директно од блендерот во рерната. Ќе ви требаат...
Свет

Инцидент во Лувр: Непознат маж ја намачкал „Мона Лиза“ со торта

M T
Во Лувр, маж во инвалидска количка фрлил парче торта на „Мона Лиза“ на Леонардо да Винчи. Инцидентот се случил вчера, пишува „Марка“. Маж со перика,...
Кујната од Centar

БРЗА ТОРТА НАПОЛИТАНКА: Толку едноставен десерт што можат да го прават и деца!

CENTAR MKD
Брзо, вкусно и неодоливо! Одличен десерт ако немате многу време за подготовка на нешто вкусно… Состојки: 8 белки 8 лажици шеќер 12 лажици мелени ореви...
Кујната од Centar

Баварски крем како десерт или фил за торти и колачи: Преубав сладок вкус…

CENTAR MKD
Овој рецепт е сè што ќе ви треба кога станува збор за слатки… Направете сами баварски крем – лесен десерт кој можете да го послужите...