9 C
Скопје
23. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија ТОП ВЕСТИ

Премиерот Заев повика на избори веднаш!

Премиерот Зоран Заев повика да се одржат избори најбрзо што може.

Граѓаните треба да одлучат по кој пат да одиме, рече Заев на денешната прес-конференција.

 

поврзани вести:

Вонредна вест: Заев повика на брзи избори

Заев: Пред два дена во Брисел ни беше направена голема неправда – Јас сум разочаран и лут и знам дека цел народ се чувствува така

Заев: Се исправам пред вас и јасно и одлучно порачувам, европскиот сон на македонскиот народ нема да биде срушен

Можеби ќе ве интересира

(ВО ЖИВО) Се заоструваат рестриктивните мерки – Обраќање на премиерот Зоран Заев, министерот Венко Филипче, д-р Жарко Караџовски…

CENTAR MKD

Од понеделник поројни дождови, засилен ветер и грмежи – Метеоцентар со детали за големата промена на времето

CENTAR MKD

Сега е полесно – Државата плаќа 70% од учеството за нов стан: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD