14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » лични карти
Македонија

Омбудсман: МВР да утврди одговорност кај службите за прекинот во издавањето лични документи

M T
Народниот правобранител изразува загриженост во однос на повторниот прекин на издавање на лични документи (лични карти, патни исправи, возачки дозволи и сл.) од страна на...
CentarМакедонија

Владата го решава проблемот со личните карти кој се создаде деновиве во МВР

CENTAR MKD
Владата на Република Северна Македонија на вечерашната девета седница ја разгледа и усвои Информацијата во врска со актуелната состојба и проблемот со издавање на патни...