Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Владата го решава проблемот со личните карти кој се создаде деновиве во МВР

Владата на Република Северна Македонија на вечерашната девета седница ја разгледа и усвои Информацијата во врска со актуелната состојба и проблемот со издавање на патни исправи од страна на Министерството за внатрешни работи.

Владата го задолжи ова министерство да утврди механизам, односно методологија и критериуми за начин на издавање на патни исправи до 24.03.2020 година, за кога е најавена испорака на дополнителна количина на обрасци на патни исправи.

Можеби ќе ве интересира

Заврши владината седница попладнево – Ова се сите донесени одлуки

CENTAR MKD

Владата за вечерва во 21 часот закажа седница

CENTAR MKD

Видео: Оливер Спасовски најави многу новитети во МВР во 2021 година

CENTAR MKD