Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » нови мерки

Tag : нови мерки

Коронавирус Centar Македонија

Заврши владината седница: Донесени нови мерки против коронавирусот, а ова се сите одлуки

CENTAR MKD
Од 18-та седница на Владата: Забраната за групирање на јавни површини на повеќе од четири лица во текот на целиот ден; усвоени измените на Програмата...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Владата попладнево ги донесе новите мерки: Угостителските објекти се затвораат по 23 часот, администрацијата ќе работи онлајн и двосменски, јавниот превоз со 50% намален капацитет…

CENTAR MKD
Владината седница на која се одлучуваше за нови директори на повеќе институции, но и за нови заострени мерки поради високиот раст на новозаразени од ковид...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Владата не ги усвои новите мерки против коронавирусот, прво треба да се смени законот

CENTAR MKD
Владата на денешната 11. седница ги разгледа препораките на Комисијата за заразни болести за новите заштитни мерки против ширењето на коронавирусот, но не ги усвои,...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Нема полициски час: Забрана на одење по гости во поголеми групи, забрана за групирање по 22 часот, задолжително носење на маски!

CENTAR MKD
Донесовме одлука за препорака на нови мерки, соопшти Венко Филипче – Забрана на семејни поголеми собири, прослави и забави во домашни услови. Во едно живеалиште...
Centar Бизнис ТОП ВЕСТИ

Владата ќе вбризга милиони евра директно кај граѓаните: Се делат дебитни картички со пари, ваучери, попусти, бесплатни летувања

CENTAR MKD
100.000 македонски граѓани ќе добијат платежна картичка од по 9.000 денари за купување на проозводи и услуги од македонски компании. Информацијата која пред две недели...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Се затвораат кафичите, продавниците во моловите освен супермаркетите, Охридскиот аеродром, речиси сите гранични премини, забранет влез за странци од жариштата – Ова се првите мерки

CENTAR MKD
Предмалку министерот за здравство Венко Филипче ги соопшти првичните мерки. Се затвораат сите копнени гранични премини во Македонија, освен Табановце, деве баир, ќафасан и блаце...