Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : никола димитров

Centar Македонија

Димитров: Нашиот став за македонскиот јазик и идентитет нема да се смени ниту после 8, ниту после 80 години

CENTAR MKD
„Јас сметам дека не може да има пријателство без елементарна почит. Ставот за овие прашања нема да се смени ниту до декември, нашиот став по...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Средба на премиерот Заев со специјалниот претставник на ЕУ, Лајчак: Поддршка од ЕУ за натамошен напредок на земјава во духот на европските вредности

CENTAR MKD
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од заменикот на претседателот на Владата за европски прашања, Никола Димитров, вечерва имаше онлајн средба...
Centar Македонија Во тренд...

Димитров: ЕУ не ја заслужува придавката европска ако дозволи македонскиот јазик да биде пречка за нашата интеграција

CENTAR MKD
Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров денес изјави не е европски македонскиот јазик да стане пречка на нашата европска иднина и интеграција. „Ако Европската унија...
Македонија

(Видео) Димитров: Како што се борев за нашата европска иднина, така сега ќе се борам за правна држава

CENTAR MKD
Јас лично ви ветувам дека битката со криминалот и корупцијата ќе биде следната голема битка. На патот по кој одиме одговорноста е суштина, порача во...
Centar Македонија

(Фото) Димитров стапна на “Маркова нога”

CENTAR MKD
Зошто идниот граничен премин со Грција во преспанскиот регион ќе се вика Маркова нога? Легендата вели дека на овој камен близу границата стапнал Крали Марко...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

ВО ЖИВО: Интервју со Никола Димитров – тема и актуелната новонастаната ситуација со коронавирусот

CENTAR MKD
ВО ЖИВО: Интервју со Никола Димитров – тема и актуелната новонастаната ситуација со коронавирусот...