24.8 C
Скопје
27. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Лајчак
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Средба на премиерот Заев со специјалниот претставник на ЕУ, Лајчак: Поддршка од ЕУ за натамошен напредок на земјава во духот на европските вредности

CENTAR MKD
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од заменикот на претседателот на Владата за европски прашања, Никола Димитров, вечерва имаше онлајн средба...