14.8 C
Скопје
4. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

На 14.09.2022 во 03.00 часот на ул.„Христо Татарчев“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Аеродром и Драчево го лишиле од слобода М.Д.(52) од Скопје. Тој бил баран со централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување затворска казна.

Лицето ќе биде спроведено во надлежната казнено-поправна установа за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира

Приведено лице барано по централна потерница за доиздржување на затворска казна

M T

Кривична пријава против едно лице за сторено разбојништво со смртни последици

M T

Приведено лице во Тетово за издржување затворска казна

M T

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

M T

Пронајден кокаин, приведено едно лице

M T

Претрес во Скопје, пронајден пиштол, приведено едно лице

M T