Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » денот на револуцијата

Tag : денот на револуцијата

Македонија

Петок, 23 октомври, неработен ден за сите граѓани

CENTAR MKD
Министерството за труд и социјална политика соопшти дека 23 октомври, петок, Ден на македонската револуционерна борба, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна...