Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Мозаик » Page 287

Category : Мозаик

Мозаик

Возач на трактор го насмеа Балканот и стана апсолутен хит на интернет! Погледнете што прави

root_u0sbii7v
На интернет има многу интересни снимки, а оваа е една од нив. Овој возач на трактор од Хрватска стана вистински хит на социјалните мрежи. Погледнете...
Мозаик

Подигнал дрон во воздух и почнал да снима чопор сибирски тигри: Добро обратете внимание што ќе следи на 0:16!

CENTAR MKD
Наведени како загрозен вид во Кина, бројот на сибирски тигри значително опаднал во последниве неколку децении. Дека сибирските тигри спаѓаат во редот на најголеми предатори...
Мозаик

Ова се вика мајстор зад воланот: Вака се вози „Бе-Ем-Ве“ по снег (Видео)

root_u0sbii7v
Дрифтањето подразбира специфичен стил на возење автомобил во кој задниот крај на возилото константно се лизга при возењето. Дрифт може да се изведува на различни...
Мозаик

Ова не ви го кажале мајсторите: ПВЦ прозорците имаат зимски и летен режим, еве како да ги прилагодите

root_u0sbii7v
ПВЦ столаријата е најчест избор, бидејќи лесно се инсталира, а и најдобро ја задржува температурата во домот. Но, при поставувањето мајсторите обично не ви кажуваат...
Мозаик

Тела на Монт Еверест: Страшни фотографии од мртви кои ја „красат“ проколнатата планина!

root_u0sbii7v
Луѓето кои се упатуваат на Монт Еверест се свесни дека се изложуваат на голем ризик и дека во кризни ситуации најчесто можат да се потрпат...
Мозаик

Магијата на Новогодишната забава во срцето на градот

root_u0sbii7v
Празничен период, всушност – најубавиот период во годината. Насекаде околу нас е украсено, сијаличките треперат, насекаде се слушаат празнични песни, продавниците, рестораните и кафулињата полни,...
Мозаик

Предупредување: Ако видите паричка вака заглавена на бравата од вашиот автомобил, реагирајте веднаш!

root_u0sbii7v
Еве нешто на кое секако треба да обратите внимание. Монета заглавена во бравата на вашиот автомобил. Верувале или не, овој сосема едноставен трик на крадците...
Мозаик

Подигнале дрон на небото над Аушвиц. Кога ќе видите што снимил, ќе ви се заледи крвта!

root_u0sbii7v
Ова е дефинитивно едно од најпотресните видеа кои некогаш се снимени со дрон! Иако помина повеќе од половина век од холокаустот и ослободувањето на логорите...
Мозаик

Таткото ја бакна мајката. Погледнете ја пресмешната рекција на бебето (видео)

root_u0sbii7v
Бебињата едноставно се преслатки. Прилично се` што прават, како би го откриле својот свет, е фантастично. Првата насмевка и првиот чекор остануваат засекогаш во сеќавање....
Мозаик

Едноставен трик: Еве како да ја зголемите температурата во станот за 3 до 5 степени

root_u0sbii7v
Еве одличен трик за заштеда на енергија. Ако го направите овој едноставен трик, температурата во станот ќе ви биде поголема за три до пет степени...
Мозаик

Го стигна казната – фрлаше отпушоци низ прозор, сега ќе чисти улици

root_u0sbii7v
Судот во Сингапур казни еден пушач со 19.800 сингапурски долари (12.800 евра) поради фрлање отпушоци од цигари низ прозор од станот, јави Националната агенција за...
Мозаик

Уживале на мирното море, а потоа со голема брзина им се приближило ова чудовиште!

root_u0sbii7v
Уживале на мирното море, а потоа со голема брзина им се приближило ОВА ЧУДОВИШТЕ! Погледнете што снимила група млади на едно езеро во Северна Ирска:...
Мозаик

Го чистел морското дно со подводна пумпа. Добро подгответе се за она што следи на 0:25 секунда!

root_u0sbii7v
Сите луѓе на светот ги замислуваат ајкулите како најстрашни суштества, и обично, тоа е вистина. Ајкулите навистина се владетели со океанот и на нивна територија...
Мозаик

Му платила оброк на непознат човек, а кога се вратила дома ја дочекало вистинско изненадување!

root_u0sbii7v
Додека нарачувала доручек во „drive in“ ресторан во Тенеси, Енџел Брукс одлучила да му плати оброк на лицето кое било зад неа во редот. Откако...
Мозаик

Кога ќе погледнете на кој начин ова момче го соборило стеблото, нема да им верувате на сопствените очи (ВИДЕО)

root_u0sbii7v
Луѓето се најсовршени суштества на светот, но понекогаш знаат да се однесуваат будалесто. Кога ќе погледнете што направило ова момче ќе останете без текст. Имено,...
Мозаик

Студентите го прашале професорот зошто никогаш не се оженил, а неговиот одговор ги оставил во чудење…

root_u0sbii7v
Студентите го прашале професорот: „Вие сте толку искрен и мудар. Сите ве почитуваат, сакаат да ве следат. Но сепак, многу не интересира една работа, зошто...
Мозаик

Силеџија сакал да се пресмета со старец… Погледнете што му се случило потоа!

root_u0sbii7v
Снимката прикажува расправија помеѓу постар господин и бесен возач кој во еден момент излегува од возилото и го напаѓа старецот, прво со тупаници, а потоа...