Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » јадење
CentarМозаикЗдравје

Еве зошто се дебелееме кога јадеме доцна

M T
Јадењето доцна навечер влијае на апетитот, количината на калории што ги внесуваме и нивното конзумирање и складирање, што ја зголемува тенденцијата за дебелеење, покажа новото...
Свет

Лавров пречекан со традиционално јадење со кисело млеко

M T
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров е во работна посета на Монголија. На аеродромот во Улан Батор рускиот дипломат беше пречекан со традиционално јадење...
CentarМозаик

ЗАМОР ПОСЛЕ ЈАДЕЊЕ – Еве зошто сме поспани после оброк и што се случува тогаш во нашето тело

M T
Не е невообичаено да се чувствуваме летаргично после оброк. Ако ова чувство е присутно понекогаш, нема причина за грижа, но доколку се јавува секој ден,...
CentarМозаикЗдравје

Еве кои три намирници не треба да ги јадете пред 10 часот

M T
Ако сакате да бидете фит, постојат три намирници кои треба да се избегнуваат рано наутро, советуваат нутриционистите. Многу луѓе се борат со прекумерна тежина и...
+CentarМозаикКујната од Centar

Тајни на бонтонот: Еве како да му оставите порака на келнерот со помош на вилушка и нож

M T
Јадењето дома може да биде неформално и без премногу правила, но во ресторан треба да се придржувате до правилната етика. Тоа вклучува конзумирање храна без...
Кујната од Centar

Чили од месо: Мексиканско јадење кое ќе го обожава целото семејство!

CENTAR MKD
Пикантно, вкусно јадење кое ќе ве освои! Состојки: 2 црвени пиперки 2 жолти пиперки 2 зелени пиперки 2 средни праза 500 мл доматен сос 2...