6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : човештво

Centar Мозаик Наука

Човештвото ја турка Земјата кон опасна пресвртница

M T
Истражувањата покажаа дека свесноста за ризикот е највисока во Индонезија, Турција и Бразил, а помала во САД, Велика Британија и Австралија. Три четвртини од луѓето...