6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » апликација
КОРОНАВИРУСМОЗАИК

Мобилна апликација може да детектира Ковид-19 според анализа на гласот

M T
Апликација за мобилни телефони може со висока прецизност да детектира заразеност со Ковид-19 преку анализа на гласот, тврдат научниците. Се работи за модел на вештачка...
ТЕМАМОЗАИКТЕХНОЛОГИЈА

МНОГУМИНА ПОСАКУВАА – TikTok наскоро ја воведува ОВАА опција

M T
TiKTok наскоро ќе додаде нов екран на контролната табла што го прикажува времето на користење на апликацијата, како и „водич за благосостојба“ за тинејџерите на...
КОРОНАВИРУССВЕТ

Грција ja вметнува и личната карта во ковид апликација

M T
Личната карта ќе биде вметната во ковид апликацијата со која се потврдува идентитетот и статусот на вакцинација на едно лице, објави Теодорос Ливаниос, заменик-шеф на...
МАКЕДОНИЈА

Апликацијата за попишување надвор од функција неколку сати во текот на вториот ден од попишувањето

M T
Соопштение: Денес, 6 септември, во претпладневните часови се појавија спорадични и локациски изолирани проблеми при процесот на попишување на населението на терен. Во кратки периоди...
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Министерство за здравство: Достапна апликацијата за CommonPass сертификат за патување во странство

M T
Министерството за здравство информира дека е достапна апликацијата за CommonPass сертификат за патување во странство. CommonPass е унифицран дигитален сертификат кој се презема од апликација...