Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » опција
МозаикТехнологија

Фејсбук воведува нова опција: Оние кои нема да ги почитуваат правилата ќе бидат блокирани

M T
Компанијата Мета објави дека социјалната мрежа Фејсбук ќе добие Комјунити Чатс, нова опција која ќе им овозможи на корисниците полесно да организираат разговори на тема...
CentarМозаикТехнологијаВо тренд...

Ако се плашите дека ви прават скринови од екранот на WhatsApp, ќе ви се допадне новата опција

M T
Популарната апликација за пораки тестира нова опција која ќе ја блокира можноста за правење слики од екранот. Популарната апликација за пораки на Мета доби нова...
CentarМозаикТехнологија

МНОГУМИНА ПОСАКУВАА – TikTok наскоро ја воведува ОВАА опција

M T
TiKTok наскоро ќе додаде нов екран на контролната табла што го прикажува времето на користење на апликацијата, како и „водич за благосостојба“ за тинејџерите на...
МозаикТехнологија

Инстаграм тестира опција за подолги видеа во приказните

M T
Инстаграм започна лајф-тест на видеа од 60 секунди во Stories, што ќе значи дека подолгите видео снимки повеќе нема да се делат на сегменти од...
Технологија

WhatsApp воведува нова опција која ќе им се допадне на сите што сакаат приватност

M T
Апликацијата WhatsApp во сопственост на Фејсбук, според податоци за најмногу преземани апликации минатата година, влезе во топ 5, а за да остане на таа позиција,...