Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

Македонија

На коловозите остатоци од кашест снег, АМСМ апелира за внимателно возење

CENTAR MKD
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно влажни коловози, а во западнитот дел од државата наместа со остатоци од кашест снег, по интервенција...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира четири крстосници и најави протест пред Министерството за правда

CENTAR MKD
Притворот за уставобранителите мора да биде прекинат, а политички монтираното обвинение за тероризам да биде повлечено, реагираат денеска од ВМРО-ДПМНЕ во врска со притворот што...
Свет

САД ја обвинија Северна Кореја за масовен хакерски напад

CENTAR MKD
Администрацијата на американскиот претседател, Доналд Трамп, јавно ја обвини Северна Кореја за хакерските напади кои во текот на мај годинава загрозија стотици илјади компјутери во...
Локално

Наташа Пеливанова назначена за заменик-градоначалник на општина Карпош

CENTAR MKD
Градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев, ја определи професорката Наташа Пеливанова, член на Советот на Општина Карпош, за заменик-градоначалник на општината, која оваа функција ќе...
Uncategorized Македонија

Tежок инцидент во кој учествувала поголема група во Скопје – има ранети

CENTAR MKD
Во тепачка на малолетници што се случила синоќа во Скопје на улицата „Босна и Херцеговина“ Б.Т.(16) и Т.Д.(16) биле физички нападнати од поголема група на...
Македонија

Итна прес конференција во СЈО – што ќе биде обелоденето во 13 часот?

CENTAR MKD
Од страна на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за денеска со почеток од 13 часот најавена е прес-конференција. Во моментов, нема подетални информации која ќе биде...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Скопје во црно – во страшна сообраќајка загина едно лице

CENTAR MKD
На булеварот „Трета Македонска бригада“ во Скопје синоќа по полноќ, пред раскрсницата со улица „Фрањо Клуз“, загина човек во сообраќајна незгода. З.В.(51) од Скопје, управувајќи...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Метеоролозите излегоа со најнова временска прогноза – еве што најавуваат

CENTAR MKD
Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а ќе има и повремено провејување на снег, особено во североисточните делови на земјава. Ќе дува...
Мозаик

ФОТО: Професорка на студент му испратила голи фотки и го прашала дали сака уште

CENTAR MKD
Една американска професорка го погрешила телефонскиот број и наместо своите голи фотки да му ги испрати на својот дечко, таа по грешка му ги испратила...
Мозаик

Кога вакви работи ќе почнат да се случуваат, знајте дека крајот е блиску… (видео)

CENTAR MKD
Многу луѓе веруваат дека живееме во предапокалиптично време. Дури и доколку се обидувате да останете позитивни при моменталната состојба во светот, тоа е прилично тешко...
Мозаик

Кога ќе видите како оваа девојка го паркира своето Бе-Ем-Ве, ќе се изненадите (видео)

CENTAR MKD
Велат дека жените не се баш така добри возачи, но кога ќе погледнете како оваа девојка го паркира своето Бе-Ем-Ве ќе останете во шок. Погледнете...
Мозаик

Мајката ги запознала своите мачиња со стариот пријател. Она што следело ќе ви го растопи срцето

CENTAR MKD
Оваа мачка сакала да го посети својот стар пријател – куче. Но, овој пат не била сама. Со себе ги повела своите малечки, новородени мачиња....
Мозаик

Генијално: Направете прекрасна скара со помош на стари автомобилски бандажи (видео)

CENTAR MKD
Интернетот е чудо! Секојдневно налетуваме на некои генијални совети или направи-сам проекти кои не воодушевуваат, но она што ќе го видите во продолжение ги поместува...
Мозаик

Се пошегувале со директорот преку 3Д цртеж, а неговата реакција е урнебесна (видео)

CENTAR MKD
Сите знаеме што се 3Д цртежи и колку реални може да бидат. Имено, група 3Д-сликари одлучиле да ја испитаат реалноста на нивните цртежи па одлучиле...