11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Германски специјалци го опколија Бундестагот, пронајден сомнителен пакет

Сомнителен пакет пристигнал во зградата на германскиот парламент, а полицијата започнала истрага.

Сè уште нема детали за тоа што ги натерало официјалните лица да го означат пакетот како сомнителен, но експертите ја проверуваат содржината на пакетот.

Прес-службата на Бундестагот е вклучена во истрагата, но вели дека нема информации, пренесува АП.

Можеби ќе ве интересира

Шолц: Германија е подготвена да преземе водечка воена улога во Европа

M T

Османи – Хофрајтер: Германија е клучен политички партнер на Македонија

M T

Предупредување за жителите во Германија, бил објавен список на залихи поради опасност од прекин на струја

M T

Москва: Германија ги помина црвените линии, не требаше

M T

Франција и Германија заедно против енергетската криза: На едната ѝ е потребен гас, а на другата струја

M T

Полска ќе бара отштета од Германија за Втората светска војна

M T