29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » бундестаг
Свет

Бундестагот потврди: Германија испраќа воени трупи во БиХ во рамките на ЕУФОР

M T
Во Бундестагот денеска беше официјално потврдено – Германија размислува да испрати воен контингент во Босна и Херцеговина, во рамките на ЕУФОР. Берлин тоа го оправдува...
Коронавирус Свет Во тренд...

Паника во Бундестагот – Двајца пратеници позитивни на омикрон

M T
Според соопштението на Бундестагот, на конститутивната седница на Комисијата за одбрана присуствувале двајца пратеници кои биле заразени со Ковид-19, како што се дознава, омикрон сој....
Свет

Германски специјалци го опколија Бундестагот, пронајден сомнителен пакет

CENTAR MKD
Сомнителен пакет пристигнал во зградата на германскиот парламент, а полицијата започнала истрага. Сè уште нема детали за тоа што ги натерало официјалните лица да го...