Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Вторник неработен ден за сите

8 декември вторник е неработен ден за сите, бидејќи се празнува “Св. Климент Охридски”.

Ова практично е последниот неработен ден за сите граѓани на Македонија.

Листата за празници и неработни денови во 2021. година можете да ја погледнете тука.

Можеби ќе ве интересира

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ упорно ги кочи законските измени за недела неработен ден

M T

28 Август неработен ден за граѓаните од православна вероисповед, соопшти Министерството за труд

M T

2 август неработен ден за сите граѓани

M T