5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » крадци
Македонија

Приведени двајца крадци во скопско, украденото вратено на сопственикот

M T
Денеска (04.10.2022) во 05.40 часот во с.Студеничани, скопско, полициски службеници од СВР Скопје ги лишија од слобода се Ј.С.(37) од Скопје и Е.М.(33) од Р.Косово,...
Македонија

Приведени двајца крадци во Скопје, одземеното вратено на сопствениците

M T
На 13.09.2022 во 15.35 часот на ул.„Манапо“ во Скопје, полициски службеници од Пoлициската станица Карпош лишиле од слобода двајца малолетници од Скопје. Тие се сомничат...
Македонија

Приведени двајца крадци во Кавадарци, одземеното вратено на сопственикот

M T
На 20.07.2022 во Кавадарци, полициски службеници од ОВР Кавадарци ги лишиле од слобода П.Б.(35) и Г.Д.(36) од Кавадарци. Тие се сомничат дека на 19.07.2022 извршиле...
Македонија

Фатени двајца крадци во Тетово, одземеното пронајдено и вратено на сопственикот

M T
На 07.07.2022 околу 12.00 часот на ул.„Маршал Тито“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода А.М.(46) и Е.Ч.(46), двајцата од Република...
Македонија

Приведени крадци, фатени при извршување на кривичното дело

M T
На 28.06.2022 околу 12.00 часот во с.Катланово, скопско, од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишени од слобода се Ф.А.(20), А.И.(31),...
Македонија

Кривични пријави за крадци од Гостивар, расчистени осум кражби

M T
Секторот за внатрешни работи Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар целосно расчисти осум кражби и тешки кражби и до Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе кривични пријави...
Македонија

Приведени крадци во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

M T
На 18.05.2022 во 17.40 часот на ул.„Македонија“, полициски службеници од Полициската станица Центар ги лишиле од слобода Д.К.(19) и А.А.(28), двајцата од Скопје. Тие биле...
Македонија

Приведени двајца крадци, расчистена тешка кражба, одземеното вратено на сопственикот

M T
На 10.05.2022 во 17.30 и во 18.00 часот, полициски службеници од Полициското одделение Петровец ги лишиле од слобода М.М.(24) од с.Идризово, скопско и Ф.С.(22) од...
Македонија

Приведени крадци во кумановско, затекнати при обид да извршат кражба од воз

M T
На 04.05.2022 во 22.40 часот на граничен железнички премин „Табановце“, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Сопот“ ги лишиле од слобода Е.Ш.(34) од...
Македонија

Приведени двајца крадци во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

M T
На 24.04.2022, полициски службеници од Полициската станица Центар ги лишиле од слобода Ш.Љ.(20) и еден малолетник, двајцата од Скопје. Тие биле затекнати при извршување „тешка...
Македонија

Приведени двајца крадци, расчистени три кривични дела

M T
Одделението за криминалистички работи Аеродром и Драчево, по преземени мерки и активности, расчисти три кривични дела извршени на бул.„Јане Сандански“, на подрачјето на ЕВР Аеродром...
Македонија

Приведени тројца крадци, расчистени три кривични дела

M T
Денеска (18.03.2022) во 03.00 часот на ул.„Тодор Чангов“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Аеродром лишиле од слобода тројца малолетници од Скопје поради сомнение...