Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Во возило на скопјанец пронајдени мигранти од Куба

Синоќа во 21:10 часот на наплатна рампа „Смоквица“, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин Богородица го лишиле од слобода Ф.А.(31) од Скопје.

При контрола во возило „фолксваген венто“, со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени три лица – мигранти од Куба – Д.Х.А.А.(31), М.Р.Ј.А.(25) и И.Ц.В.А.(27).

Лицата биле предадени во полициска станица за понатамошна постапка.

За случајот бил известен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава

Можеби ќе ве интересира

Приведени две лица за криумчарење мигранти

M T

Брод со мигранти потона во Грција, загинаа најмалку седум луѓе

M T

Возило удри 84-годишен пешак во Бутел – Лицето добило телесни повреди

M T

Се преврте камион со мигранти-над 50 загинати,a меѓу жртвите има и деца

M T

Мигранти го демолираа прифатниот центар во Полска – Бараат префрлање во Германија

M T

Најмалку 27 мигранти се удавија во Ла Манш

M T