21.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » патници
МАКЕДОНИЈА

Три автобуси вршеле меѓународен превоз на патници без соодветна документација, изречени соодветни санкции

M T
На 27 и 28.08.2022, од страна на полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце било констатирано непочитување на законите кај три автобуси кои...
СВЕТТОП ВЕСТИ

Патници со часови останале заробени во тунел под Ла Манш, откако се расипал возот

M T
Десетици луѓе останаа заробени во тунелот под Ла Манш откако се расипал возот кој сообраќал од Кале во Франција до Фокстон во Велика Британија. На...
МАКЕДОНИЈА

Откриено возило што вршело меѓународен превоз на патници без поседување на соодветна документација

M T
На 29.01.2022 од страна на полициски службеници од Полициска станица за граничен премин „Табановце“ при Регионалниот центар за гранични работи Север била извршена контрола на...
СВЕТ

Украден украински воен авион на аеродромот во Кабул, никој не знае кој е во него

M T
Украински авион кој пристигна во Авганистан за да ги евакуира Украинците е киднапиран од неидентификувани лица кои го пренасочиле кон Иран. Веста ја потврди заменик...
МАКЕДОНИЈА

Бугарија го укинува задолжителниот карантин за патниците од Македонија од 1 јуни

CENTAR MKD
Бугарија планира од 1 јуни да го укине задолжителниот 14-дневен карантин за патниците од Македонија и од повеќето земји на ЕУ, но не и од...