Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » скопјанец
Македонија

Во возило на скопјанец пронајдени мигранти од Куба

M T
Синоќа во 21:10 часот на наплатна рампа „Смоквица“, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин Богородица го лишиле од слобода Ф.А.(31) од Скопје. При...
Македонија

Скопјанец осомничен во Прилеп за недозволена трговија со над 45 килограми марихуана помешана со тутун

M T
Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од Скопје, на возраст од 31 година, кое е осомничено за кривично...
Македонија

Скопјанец казнет со 2000 евра, заразен со коронавирус отишол во суд

M T
Надлежните институции му определија парична казна од 2000 евра на скопјанец кој наместо да остане во задолжителна самоизолација од Ковид-19 отишол во суд. Јавен обвинител...
Македонија

Скопјанец го дал автомобилот на поправка, но не му го вратиле со месеци

M T
Скопјанец на возраст од 51-година во полицијата пријавил дека уште во јули го дал својот автомобил на поправка, но досега не му бил вратен назад....
Македонија

Предложен притвор за скопјанецот што одгледувал марихуана во станот на својот покоен дедо

M T
Скопското Основно јавно обвинителство донесе наредба за спроведување истрага против 33-годишен скопјанец осомничен за кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги. Како...
Македонија

Кривична пријава за скопјанец за криумчарење мигранти

M T
Денеска (03.09.2021), Регионалниот центар за гранични работи Југ, до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Скопје, поднесе кривична пријава против Ш.С.(47)...
Македонија

2000 евра глоба за скопјанец кој употребил лажен негативен тест на коронавирус на скопскиот аеродром

M T
Против 37-годишен скопјанец кој се товари дека сторил кривично дело – Фалсификување исправа од член 378 став 1 од Кривичниот законик, Основното јавно обвинителство Скопје...
Македонија

Уапсен скопјанец, украл автомобил од паркинг

M T
34-годишен скопјанец е уапсен откако украл автомобил од паркинг на пазарчето во скопската општина Ѓорче Ѓетров. Вчера по преземени мерки и активности од страна на...
Македонија

Притвор за 30-годишен скопјанец поради недозволено поседување оружје и муниција

M T
Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 30-годишен скопјанец за сторено кривично дело недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи од член...