5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » агресивни
CentarМозаик

Агресивни кога е премногу студено и премногу топло: Говор на омраза поврзан со временските услови на Твитер

M T
Корисниците на Твитер се најмалку агресивни кога надворешната температура е помеѓу 12 и 21 Целзиусов степен. Говорот на омраза е еден од најголемите проблеми на...