19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » студено
CentarМозаик

Агресивни кога е премногу студено и премногу топло: Говор на омраза поврзан со временските услови на Твитер

M T
Корисниците на Твитер се најмалку агресивни кога надворешната температура е помеѓу 12 и 21 Целзиусов степен. Говорот на омраза е еден од најголемите проблеми на...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево и студено време со мала до умерена локална облачност

M T
Денеска времето ќе биде сончево и студено со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Студено време со северен ветер и за време на викендот, од понеделник пораст на температурите

M T
Времето денска ќе биде променливо облачно и студено со умерен, а по должината на Поварадрието краткотрајно засилен ветер од северен правец. Претежно претпладне и особено...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно и студено време со сончеви периоди

M T
Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец....
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно и постудено време

M T
Денеска времето ќе биде променливо облачно и постудено. Претежно во планинските подрачја ќе провејува слаб снег. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од северен правец(над...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево и студено време, со многу ниски утрински температури

M T
Времето денеска во западните делови ќе биде сончево, а во останатите умерено до значително облачно време и студено. Ќе дува слаб до умерен, а по...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време со сончеви периоди

M T
Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, многу студено и ветровито. Во планинските подрачја повремено ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Денеска сончево и студено, од утре со температури под -10 степени

M T
Утрово најниска температура била измерена на Попова Шапка од -8 степени, -7 степени биле измерени во Маврови Анови, -6 во Крушево, -4 во Берово, -3...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево и студено, со пораст на температурите

M T
Утрово најниската температура била измерена во Берово од -9 степени, -8 степени биле измерени во Струмица, Тетово и Демир Капија, -7 во Гевгелија, Скопје-Зајчев Рид,...