15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Тепачка во угостителски објект во Радовиш

На 20.06.2021 околу 00.35 часот во Полициска станица Радовиш било пријавено дека во угостителски објект во Радовиш, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.С.(20) од Радовиш и И.П.(19) од с.Раклиш, од една страна и С.А.(20) и М.М.(32), двајцата од Радовиш, од друга страна.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира

Пронајдени насади канабис, четворица приведени во гевгелиско

M T

Полицијата првпат на локалните избори ќе го озбезбедува транспортот на доверливиот избирачки материјал

M T

Нашиот одговорен пристап ја трансформираше полицијата во заштитник на граѓаните, велат од СДСМ

M T