19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно и постудено време

Денеска времето ќе биде променливо облачно и постудено. Претежно во планинските подрачја ќе провејува слаб снег.

Ќе дува засилен, повремено силен ветер од северен правец(над 70км/ч.), особено изразен вдолж Повардарието и во источните делови.

Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 4, а максималната од 1 до 8 степени.

Во Скопје, променливо облачно со засилен, повремено силен северен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне до 6 степени.

Можеби ќе ве интересира

Агресивни кога е премногу студено и премногу топло: Говор на омраза поврзан со временските услови на Твитер

M T

Променливо облачно време со температура до 21 степен

M T

Во Словенија падна снег

M T

Променливо облачно и нестабилно време со повремен пороен дожд и грмежи

M T

Сончево и топло време со умерен ветер

M T

Променливо време со слаб ветер и локален дожд

M T