Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно и студено време

Денеска времето ќе биде променливо облачно и студено. На планините и на повисоките места во западните и југозападните делови со врнежи од снег, а во југоисточните од дожд и снег.

Ќе дува умерен, вдолж Поварадрието повремено засилен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 1 до 6 степени.

Во Скопје, претежно облачно со умерен, повремено засилен ветер од северен правец и слабо провејување на снег.

Максималната температура ќе достигне до 5 степени.

Можеби ќе ве интересира

Облачно со локален дожд, температурата до 19 степени

M T

Променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи

M T

Агресивни кога е премногу студено и премногу топло: Говор на омраза поврзан со временските услови на Твитер

M T

Променливо облачно време со температура до 21 степен

M T

Променливо облачно и нестабилно време со повремен пороен дожд и грмежи

M T

Прeтпладне сончево, попладне променливо облачно и нестабилно

M T