Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време со сончеви периоди

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, многу студено и ветровито. Во планинските подрачја повремено ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната од -5 до 3 степени.

Во Скопје, променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до -7, а максималната ќе достигне до 0 степени.

УХМР информира дека во наредните денови продолжува периодот на студено време со умерен до засилен северен ветер. До среда утринските температури ќе бидат многу ниски и на многу места ќе се спуштат до околу минус 10 степени, а дневните од средината на неделата ќе бидат во пораст. Поради ниските температури ќе има појава на голомразица.

Можеби ќе ве интересира

Агресивни кога е премногу студено и премногу топло: Говор на омраза поврзан со временските услови на Твитер

M T

Променливо облачно време со сончеви периоди

M T

Променливо облачно со сончеви периоди

M T

Сончево и студено време со мала до умерена локална облачност

M T

Студено време со северен ветер и за време на викендот, од понеделник пораст на температурите

M T

Променливо облачно и студено време

M T