Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно и студено време со сончеви периоди

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди.

Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 2 до 9 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен северен ветер.

Максималната температура ќе достигне до 7 степени

Можеби ќе ве интересира

Облачно со локален дожд, температурата до 19 степени

M T

Променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи

M T

Агресивни кога е премногу студено и премногу топло: Говор на омраза поврзан со временските услови на Твитер

M T

Променливо облачно време со температура до 21 степен

M T

Променливо облачно и нестабилно време со повремен пороен дожд и грмежи

M T

Прeтпладне сончево, попладне променливо облачно и нестабилно

M T