28.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » совет за безбедност
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

(ВО ЖИВО) Заседаваше Советот за безбедност, следи обраќање на Претседателот – Ќе паднат ли нови одлуки поврзани со ковид кризата?

CENTAR MKD
Во Кабинетот на Претседателот „Вила Водно“ се одржува деветтата седница на Советот за безбедност на којашто се разговара за актуелната ситуација со пандемијата на Ковид...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Пендаровски: Безбедносната состојба е стабилна

CENTAR MKD
Состојбата во земјата и регионот е стабилна, оцени претседателот Стево Пендаровски по завршувањето на 8-та седница на Советот за безбедност. На седницата, покрај постојаните членови...
Centar Македонија

Претседателот Стево Пендаровски го свика Советот за безбедност

CENTAR MKD
Утре, 23 септември 2020 година, среда, со почеток во 12:00 часот во Кабинетот на Претседателот „Вила Водно“ ќе се одржи седница на Советот за безбедност...