Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » кривична
Македонија

Поднесена кривична пријава против скопјанец за загрозување на животната средина и природата со отпад

M T
Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Е.Б.(30) од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „загрозување...
Македонија

Кривична пријава за злоупотреба на лични податоци

M T
СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против О.И.(32) од Студеничани, скопско, вработен на работно место референт матичар во Управа...
Македонија

Кривична пријава против скопјанец поради загрозување на животната средина и природата со отпад

M T
СВР Скопје – Единицата за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против Е.М.(26) од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „загрозување...
Свет

Кривична пријава против косовскиот премиер Албин Курти

M T
Социјалдемократската партија најави дека ќе поднесе кривична пријава против косовскиот премиер Албин Курти за неговиот статус на ветеран на ОВК. СДП во соопштението соопшти дека...
Македонија

Кривична пријава за измамници од Скопје, мета им биле угостителски работници од Струмица

M T
На 28.03.2022 од страна на полициски службеници на СВР Струмица расчистени се неколку кривични дела „измама“ извршени на подрачјето на СВР Струмица, при што е...
Македонија

Кривична пријава против две лица од Пакистан за сторено кривично дело „криумчарење мигранти“

M T
На 07.02.2022 Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривична пријава против...
Македонија

Кривична против поранешен директор на училиште, кој дозволил наставничка да работи без диплома

M T
Поранешен директор во основното училиште „Кирил и Методиј“ во кумановското село Романовце во 2018 година не го прекинал работниот однос на вработена, за која ОЈО...
Македонија

Кривична пријава за скопјанец за криумчарење мигранти

M T
Денеска (03.09.2021), Регионалниот центар за гранични работи Југ, до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Скопје, поднесе кривична пријава против Ш.С.(47)...
Македонија

Затајувал данок, кривична за сопственик на градежна фирма од Скопје

M T
Управата за финансиска полиција поднесе кривична пријава против едно физичко лице во својство на управител и сопственик на правен субјект за градежништво, проектирање и трговија...
Македонија

Кривична против млад скопски разбојник кој за осум часа обил 15 такси-возила

M T
Скопската полиција поднесе кривична пријава против 21-годишниот Р.М. од Скопје, поради сомнение за сторени 15 кривични дела, од кои 11 дела тешка кражба и четири...
Македонија

Кривична пријава за едно лице кое се заканувало на новинари на „Фејсбук“, ЗНМ очекува судска разрешница

M T
МВР поднесе кривична пријава против едно лице од тетовско Теарце за кривично дело загрозување на сигурноста против новинари, соопшти Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ)....