25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Скопјанец го дал автомобилот на поправка, но не му го вратиле со месеци

Скопјанец на возраст од 51-година во полицијата пријавил дека уште во јули го дал својот автомобил на поправка, но досега не му бил вратен назад. Мајсторот што ветил дека ќе го поправи возилото, постојано наоѓал изговори.

„Д.С.(51) од с.Бардовци, скопско, пријавил дека на почетокот на јули со Н.С. се договорил да му го поправи неговото возило, но до денот на пријавувањето Н.С. не му го вратил возилото поправено и секогаш наоѓал разни изговори“, велат од МВР.

Со пријавениот бил извршен разговор, а возилото „опел омега“ било најдено и вратено на сопственикот.

По целосно документирање на случајот против Н.С. ќе биде поднесена пријава.

Можеби ќе ве интересира

Тримесечно бебе почина во Вашингтон откако родителите го оставиле во автомобил

M T

Еве зошто капачето на резервоарот не е секогаш на исто место

M T

Автомобил удри во пензионер кој возел велосипед – Со тешки повреди е пренесен во болница

M T

До морето и назад без полнење на резервоарот: Овие автомобили ќе ви го овозможат тоа

M T

Тешко повреден возач на мопед по удар со автомобил во струмичко

M T

Автобус и автомобил се судрија во Скопје

M T