8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : глоба

Македонија

2000 евра глоба за скопјанец кој употребил лажен негативен тест на коронавирус на скопскиот аеродром

M T
Против 37-годишен скопјанец кој се товари дека сторил кривично дело – Фалсификување исправа од член 378 став 1 од Кривичниот законик, Основното јавно обвинителство Скопје...
Коронавирус Свет

Франција воведе нови мерки за туристите, глоба до 1.500 евра за оној што ќе ги прекрши

M T
Поради зголемениот број новозаразени од коронавирус, Франција од денес ги заострува мерките како за локалното население така и за туристите, пренесуваат тамошните гласила. Само неколку...