Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » криминалци

Tag : криминалци

Македонија ТОП ВЕСТИ

Серија апсења низ Македонија – Полицијата ги полни затворите со криминалци

CENTAR MKD
Секторот за меѓународна полициска соработка, при Министерството за внатрешни работи, во соработка со германската полиција, во Хамбург го приведе и преку екстрадициска постапка го донесе...
Бизнис

Мега скандал го тресе банкарскиот сектор

CENTAR MKD
Дел од најголемите светски банки им дозволувале на криминалци да префрлаат незаконски стекнати пари во висина од околу 2 милијарди долари, покажуваат документите што „протекоа“...