29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » криминалци
Македонија

Претреси во Скопје, пронајдени над 600 грама амфетамин, приведени двајца криминалци

M T
На 29.03.2022 околу 04.00 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од ЕВР Карпош ги лишиле од слобода В.Ѓ.(43) и Н.Т.(31), двајцата од Скопје, поради...
Свет

Криминалците во Италија и Германија сè повеќе користат криптовалути

M T
Криминалците во Италија и Германија сè повеќе користат криптовалути, објави царинската управа во Бон. „Употребата на криптовалути за плаќање преку интернет во контекст на криминал...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Серија апсења низ Македонија – Полицијата ги полни затворите со криминалци

CENTAR MKD
Секторот за меѓународна полициска соработка, при Министерството за внатрешни работи, во соработка со германската полиција, во Хамбург го приведе и преку екстрадициска постапка го донесе...
Бизнис

Мега скандал го тресе банкарскиот сектор

CENTAR MKD
Дел од најголемите светски банки им дозволувале на криминалци да префрлаат незаконски стекнати пари во висина од околу 2 милијарди долари, покажуваат документите што „протекоа“...