14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Претреси во дојранско, приведени тројца криминалци

На 25.11.2021 во 06.10 и 08.10 часот во Стар и Нов Дојран, полициски службеници од ОВР Гевгелија – Полициско одделение Нов Дојран ги лишиле од слобода Д.Р.(43) и Е.И.(27), двајцата од Стар Дојран и Т.А.(56) од Нов Дојран.

При претреси во нивните домови, извршени со судска наредба, биле пронајдени и одземени дрога и други предмети кои потекнуваат од кривични дела.

Имено, при претрес во домот на Д.Р. биле пронајдени и одземени марихуана, предмети со остатоци од прашкаста материја, пари и други предмети кои потекнуваат од сторени кривични дела „тешка кражба“ и „кражба“ извршени на подрачјето на општина Дојран.

Во домот на Е.И. биле пронајдени и одземени марихуана, пари и предмети кои потекнуваат од сторени кривични дела „тешка кражба“ и „кражба“, извршени на подрачје на општина Дојран.

Додека, при претресот во домот на Т.А. биле пронајдени марихуана и стебла од растението канабис.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Можеби ќе ве интересира

Приведени двајца криминалци барани по потерници, пронајдена дрога кај нив

M T

Претреси во Скопје, пронајдена дрога и украдени предмети, приведени две лица

M T

Претреси во КПД Прилеп: кај осудените лица пронајдени ножеви и други забранети предмети

M T

Пронајдени околу 400 грама кокаин, претреси во Скопје

M T

Претреси во Прилеп, пронајдена дрога, приведени две лица

M T

Претреси во Скопје, пронајдени над 600 грама амфетамин, приведени двајца криминалци

M T