Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » финансиска полиција
Македонија

Претреси имаше кај повеќе лица од Скопје и Делчево поврзани со ЕВН, соопшти Финансиската полиција

M T
Управата за финансиска полиција, во координација со Основното јавно обвинителство Скопје врши проверки во рамки на предистражна постапка, а по претходно добиени сознанија за извршени...