29.8 C
Скопје
26. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » спреј
КОРОНАВИРУСТОП ВЕСТИ

Кинеска компанија планира тестирање на вакцина во форма на спреј за нос

M T
Кинескиот производител на вакцини „Пекинг Вантаи бајалоџикал фармаси ентерпрајс“ следниот месец планира да започне големо испитување на кандидати за вакцина против Ковид-19 во форма на...
КОРОНАВИРУСТЕМАСВЕТ

Русија регистрираше спреј против Ковид-19, лекот спречува пневмонија

CENTAR MKD
Руското Министерство за здравство го регистрираше лекот „Леитрагин“ за третман и превенција на пневмонија предизвикана од коронавирусот, објави Руската агенција за медицина и биологија преку...
КОРОНАВИРУССВЕТ

Германец ги прскал луѓето со спреј зачинет со црн бибер за самоодбрана бидејќи не држеле растојание

CENTAR MKD
71-годишниот Германец ги прскал минувачите со спреј за самоодбрана базиран на црн бибер бидејќи премногу сериозно го сфатил правилото за физичко растојание, соопшти германската полиција....