14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » инспекции
CentarБизнисТОП ВЕСТИ

Во последните седум дена инспекциските служби извршија 4.716 контроли, седум угостителски објекти добија забрана за вршење дејност

CENTAR MKD
Во период од 26.10.2020 до 01.11.2020 година сите инспекциски служби во рамки на своите надлежности извршија вкупно 4.716 контроли од кои 1.750  се инспекциски надзори....
Бизнис

(Видео) Филиповска-Грашкоска: Kапацитетите на сите инспекторати се подигнати на највисоко ниво, ова е заедничка битка

CENTAR MKD
Претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска, на денешната редовна прес-конференција информираше за инспекциските надзори направени од страна на шест инспекторати во периодот од 5 до...