25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Љубљана
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Градоначалникот на Љубљана, Зоран Јанковиќ, со поддршка за Шилегов

M T
Градоначалникот на Љубљана, главниот град на Словенија, Зоран Јанковиќ, со видеопорака во пресрет на локалните избори во недела, го поддржа актуелниот градоначалник на Град Скопје...
КоронавирусCentarТОП ВЕСТИ

Потресна исповед на медицинска сестра која е на фронтот против корона: „Сите велат дека ние сме овци, а луѓето умираат“ (Видео)

CENTAR MKD
Градинки, хотели, продавници кои не продаваат производи кои се за основни потреби, како и студентски домови се затворени, со некои исклучоци, а јавниот превоз ќе...
КоронавирусCentarСвет

Словенија во тревога: Се затвора сѐ – градинки, хотели, продавници, ресторани, кафулиња, кина, театри…

CENTAR MKD
Драконските мерки ќе важат една недела, а владата идниот четврток ќе одлучи дали ќе има нивно олабавување или уште поголеми ограничувања Словенечката влада денес донесе...