Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Малолетници киднапирале и нападнале девојче во Шуто Оризари

фото Архива

Девојче од скопската населба Шуто Оризари било физички нападнато од страна на две малолетни лица, соопшти МВР.

„Приведени се двајца малолетници и со нив е извршен службен разговор затоа што со уште еден малолетник на 4 септември во куќа во Шуто Оризари противправно лишиле од слобода малолетничка и физички ја нападнале“, информираат од МВР.

Малолетничката е предадена на родителот, а во координација со јавен обвинител и Центарот за социјални работи се преземаат дополнителни мерки за расчистување на случајот, по што ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Можеби ќе ве интересира

Јелоустоун: Девојче скокнало во извор со вода од 90 степени Целзиусови за да го спаси кучето, сега е во сериозна состојба

M T

Тешко повредено малолетно девојче во Скопје, откако во неа удрил автомобил

M T

Осумгодишно девојче кое лани исчезна во Германија, пронајдено во Хрватска

M T