Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Тешко повредено малолетно девојче во Скопје, откако во неа удрил автомобил

Автомобил завчера ул.„Владимир Полежановски“ во Скопје удрил во малолетно девојче, нанесувајќи му тешки повреди.

Малолетничката била пренесена во комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде и биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на лице место извршила екипа од СВР Скопје.

Можеби ќе ве интересира

Автомобил прегазил жена во Скопје и избегал

M T

Кумановец со автомобилот излетал од патот и удрил во работна машина

M T

Тешко повреден пешак по удар од автомобил управуван од 19-годишен кумановец

M T