27.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Од својот дом се оддалечи 14 годишно девојче од Скопје, полицијата трага

Малолетничка излегла од дома и не се вратила, а нејзиното исчезнување го пријавила нејзината мајка.

-На 27.12.2020 околу 20:00 часот во Полициска станица Гази Баба, С.А.(49) од Скопје пријавила дека поради семејно недоразбирање од дома се оддалечила нејзината ќерка Ш.А.(14)велат од МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Можеби ќе ве интересира

Малолетници киднапирале и нападнале девојче во Шуто Оризари

M T

Полицијата првпат на локалните избори ќе го озбезбедува транспортот на доверливиот избирачки материјал

M T

40-годишен маж од Прилеп извршил полов напад врз 13-годишно девојче од Градско

M T