13.8 C
Скопје
18. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик

Родени милионери: Три хороскопски знаци предодредени за богатство

фотографија на Centar.mk. Секое копирање подлежни на кривична одговорност согласно Законот за авторски права.

Најбогатите луѓе на светот се родени во овие хороскопски знаци. Овие три карактери се на врвот на скалата:

Меѓу 100-те милијардери на списокот „Форбс“, дури 14 лица се родени во знакот на Лав. Тие се многу способни и смели луѓе кои знаат да ризикуваат, што најмногу ги води до високи позиции и високи бројки на сметката.

Вага

На истиот список, родени се 11 лица под знакот на Вага. Иако тие првенствено се стремат кон рамнотежа во животот, Вагите се подготвени да жртвуваат одреден сегмент од животот и да се посветат на работата со цел да обезбедат повеќе од светла иднина за себе и за своите семејства.

Водолија

Амбициозни и оптимистички луѓе. Понекогаш се изгоруваат, но нивната самодоверба и желбата за успех често ги водат кон гламурозен живот.

Можеби ќе ве интересира

3 хороскопски знаци кои имаат најмалку шанси да се збогатат!

CENTAR MKD

Пет хороскопски знаци толку ќе се збогатат што нема да знаат што со парите

CENTAR MKD

Од својот дом се оддалечи 14 годишно девојче од Скопје, полицијата трага

CENTAR MKD