20.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Автомобил прегази жена во Бутел и избега од местото

Жена со тешки телесни повреди е пренесена во болница по удар од автомобил.

Според информациите од полицијата, пред два дена на крстосницата од булеварот Христијан Тодоровски Карпош и улицата Ферид Бајрам во Скопје, патничко возило „бмв“, удрило во пешакот З.Ш.У.(55) од Косово, со живеалиште во Скопје, по што го напуштил местото на незгодата.

„На повредената ѝ била укажана лекарска помош во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде ѝ биле констатирани тешки телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

Можеби ќе ве интересира

Жена обвинета за вознемирување на мајка гризли во Јелоустоун

M T

Повредени две малолетнички на тротинет во Скопје, во нив удрил автомобил

M T

Жена загина во пожар во куќа во Волково

M T