22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » АХВ
CentarМакедонијаВо тренд...

Високите температури закана за безбедноста на храната и за здравјето на животните

CENTAR MKD
Најавеното зголемување на дневните температури, кои според метеоролозите во одредени региони ќе надминат 40 степени Целзиусови, ги зголемуваат ризиците од труење со храна и претставуваат...