25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » нова градинка
МАКЕДОНИЈА

Шахпаска: Во Општина Бутел за една година ќе никне нова градинка која ќе згрижи 90 деца

M T
Во скопската Општина Бутел за една година ќе никне нова детска градинка. Од први август започнува изградбата на новиот објект „Свети Климент Охридски“ во состав...
МАКЕДОНИЈА

Шахпаска: Јосифово добива целосно нова градинка која ќе згрижи 57 деца

M T
Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска заедно со градоначалникот на Општина Валандово, Перо Костадинов, денеска направија увид во градежните работи на новиот објект-детска...