11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

206 санкционирани возачи во Скопје, 31 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 206 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 31 санкција, 27 мерки за возење без возачка дозвола, четири мерки за возење под дејство на алкохол.

Изречени се 13 мерки за нерегистрирани возила, шест санкции за возач почетник, 12 санкции за користење мобилен телефон, 10 мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло)…

Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира

452 санкции за брзо возење

M T

164 санкционирани возачи во Скопје, 45 за брзо возење

M T

57 санкционирани возачи на територија на СВР Битола

M T

111 санкции за брзо возење

M T

108 санкционирани возачи во Скопје

M T

СДСМ: Заради бизнис интереси на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, стои Скопје

M T