Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Мозаик

Овие три хороскопски знаци ќе заработат големи пари

Велат дека парата буши каде што бургијата не може. Овие три хороскопски знаци знаат да намирисаат пари на километар… Бик Биковите се материјалисти и сакаат удобност. Тие прво се сакаат себе си, па парите, а останатото може да почека.…

Ако маж ви ги прави овие работи значи дека „до уши“ е заљубен во вас, но нема да ви го…

Ако маж ви ги прави овие работи значи дека „до уши“ е заљубен во вас, но нема да ви го признае тоа… Ова се некои знаци кои покажуваат дека му се допаѓате: Се сеќава што сте кажале Кога некој не интересира, тогаш ќе се сетиме на…

Да постоеше Југославија денес би имала околу 20 милиони жители и би била 53-та економија…

Џозеф Писнети направил интересна анализа на Јутјуб за тоа како би изгледала обединета и обновена Југославија. Според анализата, новата Југославија има помалку жители отколку во 1991 година, а бруто националниот производ би изнесувал…

Глуво бебе за првпат ја слушнало мајка си: Преубав момент кој не може да се опише со…

Една од најубавите работи кај децата е нивната искреност. Кај возрасните таа особина ретко може да се најде. Децата се поинакви, искрени се, а од нивното срце зрачи посебна љубов. Чарли е родена на 2 август 2017 година. Кратко по…

Прашала 100 мажи дали сакаат секс со неа. Ќе се изненадите кога ќе видите колкумина се…

Прашала 100 мажи дали сакаат секс со неа. Ќе се изненадите кога ќе видите колкумина се согласиле! Згодна млада дама одлучила да праша 100 мажи дали сакаат секс со неа. Одговорите ќе ве изненадат. Овој експеримент го направила екипа на…

Еве како реагирал Тито кога возачот му ја треснал вратата и му ги приклештил прстите на…

Кога Јосип Броз Тито ја посетил Шведска далечната 1976 година, му се случила болна незгода. При посетата на тогашниот премиер Олоф Палме, Тито при излегување од автомобилот се фатил за работ како би станал, а возачот случајно во тој…

Ја наговорил девојката да облече гаѓички со вибрации: А потоа и приредил непријатно…

Ја наговорил девојката да облече гаѓички со вибрации: А потоа и приредил непријатно изненадување (Видео) Јутјуберот Хами неодамна објавил снимка од помалку невкусна шега која и ја приредил на девојката. Тој и купил гаќички со необичен…

Ова се четирите најмоќни знаци: Само во овие хороскопски знаци се раѓаат луѓе создадени за…

Секој хороскопски знак има сопствени особини, желби, тајни. Сепак, помеѓу дванаесетте знаци, постојат четири кои се издвојуваат. Овие знаци ги поседуваат најмоќните карактеристики и силна личност и на љубовен, професионален, и воопшто на…

Домашна „вијагра“ – се прави од состојки кои веќе ги имате дома (Рецепт)

Сувото грозје содржи агринин, клучен нутриент за третман на еректилна дисфункција, а ги зголемува и шансите жената да затрудни. Традицијата на користење на оваа магична напивка настанала во Индија, а ја консумирале младите за нивниот…

Пари, љубов, среќа: Ова е тајното значење на броевите во вашиот живот!

Според нумерологијата, броевите кои се повторуваат во вашиот живот имаат свое значење и тоа всушност се обидува да ве насочи на вистинскиот пат. Можат да бидат едноцифрени или двоцифрени. На пример, ако ве следи бројот 64 тоа би можело…

Ќе ве остави во солзи: По смртта на сопругата во нејзиниот паричник пронашол тајна која…

Парот Џими и Били Бреланд се венчале далечната 1954 година. Тие уживале во 60 години искрена љубов. Одгледале свои деца и внуци. Но, потоа се случило нешто што ќе ви го скрши срцето. Били била учителка и спасувачка во слободно време. Таа…

Пред некој ден ми се јавија од пошта да дојдам бидејќи некој ми испратил пари, a мислев…

Пред некој ден ми се јавија од пошта да дојдам бидејќи некој ми испратил пари, мислев дека е некоја грешка… Пред неколку дена ме повикаа од пошта бидејќи некој ми испратил пари. Мислев дека е некоја грешка, бидејќи немам никој кој би ми…

Бев во долгови до гуша: Тогаш јас дознав начин поради кој имам повеќе пари од било кога

Веќе десетти пат ја молев мајка ми да ми позајми пари за да ја поправам колата. Ми даде, но конечно сфатив дека не можам вечно да живеам во долгови. Кредитната картичка и минусите на сметката секојдневно ме опседнуваа, постојано бев…

Луксуз: Југословенски Хаваи – Тито во Купари ја дочекувал и Елизабет Тејлор (Видео)

Некогашното воено летувалиште Купари кај Дубровник го имало целиот луксуз каков што нуделе и најелитните светски хотели. (Фото: Wikipedia/Igor Trklja) Купари било сметано за југословенски Хаваи, а тука можеле да престојуваат само лицата…

Финансиски процвет: Еве на кои хороскопски знаци октомври им носи многу пари и успех

Три хороскопски знаци во октомври ќе имаат големи прилики што се однесува на пари и работа. За овие три знаци доаѓаат убави вести. Близнаци: Веќе од 1 октомври Близнаците добиваат налет на креативност, така што сите кои се занимаваат со…

Овие хороскопски знаци толку многу ќе се збогатат што нема да знаат што со парите

Девица: среќен ден: среда, среќни броеви: 5, 14, 23, 32, 41, 50, среќни бои: бела, жолта, сива, портокалова Девицата е највреден и најразионален знак. Родените под овој знак се перфекционисти и знаат да делуваат разумно, па се барани за…

Пепелта е многу корисна: Доколку претстојната зима се греете на дрва, не го фрлајте…

Пепелта од огревното дрво е многу корисна работа, која може да се употребува на разни начини. Земјоделците сигурно знаат дека пепелта може да биде одличен додаток на земјата, па често ја користат за прихранување на почвата, како и заради…

Направете го ова и зголемете ги шансите за прилив на пари во вашата куќа

Ако мачите мака со парите, се прашувате кога и вам ќе ви тргне во живтот, пробајте со овие трикови. Многумина тврдат дека функционира. Фенг шуи е древна кинеска вештина. Таа верува дека некои аспекти од животот можете да ги унапредите…

Тажната страна на богатството: Вистината за мојата врска со спонзоруша

Живееме во свет во кој сосема е прифатливо што некои жени сами се нарекуваат спонзоруши. И кога спонзорството е во прашање, најголемо внимание се посветува на девојки кои бараат богати мажи кои ќе ги финансираат. Сепак, ниту на…

Три хороскопски знаци ќе имаат многу среќа- септември ќе им донесе брдо пари

Кончено дојде тој месец, кога можеме да очекуваме материјално подобрување. Но, некои знаци ќе имаат повеќе среќа отколку другите. Погледнете за кои станува збор: 1. Овен Септември ќе биде многу поволен период за вас бидејќи го…