Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Мозаик

Имате ли банкнота од 50 евра? Проверете го серискиот број, можеби вреди цело богатство

Банкнотите од 50 евра, верувале или не, некогаш вредат многу повеќе. Имено, некои банкноти можат да достигнат и до 10 пати поголема цена на интернет, а причината за тоа е серискиот број во нивниот горен десен агол. Колекционерите…

Прошталното писмо на маж кој се сокрил под кревет стана хит

Од неодамна на интернет кружи, наводно, проштално писмо на маж до сопругата кое стана своевиден хит. Еден маж, имено, одлучил да провери дали неговата жена го сака и и` напишал проштално писмо, во кое, наводно, ја остава. Го ставил…

Спасила малечка срна, а таа сѐ уште се враќа во нејзиниот дом за да се заблагодари (Видео)

Жена ја спасила оваа преубава срна додека била сосема мала. Останала без мајка и не можела да се грижи за себе. Оваа жена ја отхранила и се погрижила за сè што било потребно за да се снајде во дивина. Секогаш е тешка разделбата со…

Пајак крена погребна кола додека луѓето го изнесуваа ковчегот од црква

На Твитер се појави фотографија која во исто време е шокантна и смешна – пајакот крева погребен автомобил во момнентот кога луѓето го изнесуваат ковчегот од црквата. Не е познато дали сликата забележана на улиците на Лондон е сурова…

Едно куче цело време стои покрај пат и го чека сопственикот кој загина во сообраќајка

Tweet Ова е уште еден доказ дека кучето е најдобар пријател на човекот. Имено, на студениот Сибир, каде температурите се често под нулата, едно куче покрај пат го чека сопственикот кој загинал на тоа место. Луѓето почнале да го…

Пред некој ден ми се јавија од пошта да дојдам бидејќи некој ми испрати пари, мислев дека…

Пред неколку дена ме повикаа од пошта бидејќи некој ми испратил пари. Мислев дека е некоја грешка, бидејќи немам никој кој би ми испратил пари, а сум и во тешка финансиска ситуација, па искрено помислив дека некој се шегува со мене.…

Жена вози автобус и секој ден застанува на истото место. Кога ќе ја видите причината, ќе и…

Во Канада постои организација која се грижи за животните скитници да имаат што да јадат. Една од волонтерките е и жена која вози автобус. Секој ден, таа застанува на исто место за да нахрани едно куче скитник. Тоа го прави секој ден,…

Момче бездомник пришло до автомобил да побара пари, но кога погледнало внатре почнало да…

Малиот Џон Туо е еден од многуте бездомници кои живеат во Најроби во Кенија. Децата од улица често се гледаат со презир и потсмев. Останатите често ги нарекуваат крадци, но Џон докажал дека иако е просјак, со најнизок социјален статус, има…

Близначкиве кои пред 18 години беа вистинска сензација бидејќи се родени со различна боја…

Овие близначки пред 18 години беа вистинска сензација бидејќи се родени со различна боја на кожата – еве како изгледаат денес! Дона Ајлмер плачела од среќа кога на свет донела две девојчиња. Но, кратко потоа сфатила дека се целосно…

Исповед: Купив прстен за да ја запросам, а потоа дознав дека спие со кој ќе стигне – од…

Својата ситуација ја раскажал за „The Sun“, а од нивната колумнистка Дидри побарал совет. Ова е неговата приказна… Овој дечко дознал дека неговата девојка спие со кого ќе стигне, од механичар, продавач до сопственик на авто салон.…

Проверете го паричникот: За оваа монета од само 2 евра во Европа ќе добиете 600 евра…

Оваа е многу посебна монета. Би можеле убаво да заработите ако ја имате баш оваа паричка… Нормално е да монетата од 2 евра вреди точно 2 евра. Ништо повеќе, ништо помалку. Меѓутоа, на примерокот од 2007 година се придава исклучително…

Работите ќе им тргнат на подобро, 2019 им носи голема среќа: Овие знаци ќе ја имаат…

2019 им носи голема среќа: Овие знаци ќе ја имаат најсреќната година во животот! Хороскопските знаци откриваат многу тајни за нечија потсвест и енергетски нивоа. Можат да ни кажат колку среќни ќе бидат лицата во секој знак. Оваа година…

Начинот на кој ова малечко девојче се кара со мајка си ќе ви го растопи срцето! (Видео)

Начинот на кој ова малечко девојче се кара со мајка си ќе ви го растопи срцето… Иако е малечка, веќе се расправа како голема… Одлучила да ја истера правдата и на мајка си да и ја објасни својата страна на приказната, на пресладок…

Кога ова ќе го исфрлите од куќата влегувате во нов живот: Три работи кои привлекуваат само…

Секојдневно со себе носиме непотребен животен товар и бројни лоши навики поради кои често се чувствуваме празно, несреќно и неисполнето. Како би ја задржале позитивната енергија која ни е потребна да бидеме среќни, потребно е во животот…

Ќе се капат во кеш: Овие три хороскопски знаци ќе заработат големи пари во животот

Велат дека парата буши каде што бургијата не може. Овие три хороскопски знаци знаат да намирисаат пари на километар… Бик Биковите се материјалисти и сакаат удобност. Тие прво се сакаат себе си, па парите, а останатото може да почека.…

Русинка (90) не пие лекови, и никогаш не се жали: Ова е нејзиниот совет за среќата

Една баба од Москва е чист пример како треба да се живее и колку позитивниот став влијае на квалитетот на живот и долговечноста. Без сомнеж – треба да ја послушаме! Имено, Фејсбук страницата Human’s of New York објави фотографија од…

Самохрана мајка послужила богата старица во МекДоналдс, а кога и платила… Не престанала да…

Самохрана мајка послужила богата старица во МекДоналдс, а кога и платила… Не престанала да плаче! Не можела ниту да замисли дека овој клиент ќе и го промени животот! Не ги криела солзите… На самохраните мајки не им е лесно, сами ги…

Маченце стоеше беспомошно на поплавена улица. Поради реакцијата на овој човек, сите му…

Вистинско чудо е што во ваква ситуација човекот го забележал ова беспомошно маче. Цел град бил поплавен, автомобилите тешко се движеле. Нивото на водата било толку високо, што маченцето можело само да стои и да се надева дека некој ќе го…

Фчерашни: Дали некој од македонските револуционери ќе прифати кандидатура за претседател?…

Од Исланд на Балконот, Јапонија на истокот, ви доаѓаа новата епизода на „Фчерашни новости“. Екипата која ревносно го изложуваше својот респираторен систем на ПМ честичките само за да ви ги донесе последните новости од Македонија, во 21…